۶ بانویی که از رنج به گنج رسیدند

۶ نفر از بهترین زنانی که از رنج به گنج رسیدند:

شاید شانس درب  خانه‌ی هرکس را نزند،  نکته مهم استفاده از تهدیدها و تبدیل آن به فرصت‌هاست.
با یک دید محافظه‌کارانه می‌توان گفت که پیش از این فقط تعداد محدودی از آدم‌ها می‌توانستند بدون هیچ پشتوانه مالی  به موفقیت برسند، ولی حالا این تعداد به میلیون‌ها نفر رسیده است و تشکیل یکی از تأثیرگذارترین گروه‌ها به نام افراد موفق در سراسر جهان را داده‌اند.
در اینجا ما به ۶ نفر از زنانی که توانستند از بدبختی به ثروت برسند، می‌پردازیم.

۱. Indra Nooyi – CEO PepsiCo

ایندرا نویی  – مدیر عامل شرکت    PepsiCo

نویی از جمله موارد نادری است که از طبقه بسیار ضعیف جامعه سربلند کرده است. از این‌رو داستان او بسیار الهام‌بخش و تأثیرگذار است. او برای تأمین مخارج تحصیلات کالج خود در ایالات‌متحده در شیفت شب‌کار می‌کرد.
او به‌محض  فارغ‌التحصیلی، به شرکت جانسون و جانسون پیوست. پس از مدتی کار با شرکت‌های مختلف مانند موتورولا و گروه مشاوره بوستون و غیره او درنهایت به‌عنوان مدیرعامل (CEO) شرکت PepsiCo منصوب شد.

۲. Michelle Mone – Co-founder and CEO MJM Ltd

میشل مون – مؤسس و مدیر عامل شرکت MJM Ltd

مون با یک پیشینه بحرانی و بدون هیچ مدرک تحصیلی قد علم کرد. او  پس از فلج شدن پدرش، به‌عنوان توزیع‌کننده روزنامه و مجله شروع به کارکرد. سپس، کار در یک فروشگاه میوه را آغاز کرد؛ اما درامد این‌ها برای تأمین هزینه درمان بیماری پدرش و پرداخت بدهی‌ها کافی نبود.
او در سن ۱۷ سالگی به شرکت  Labatts پیوست. چند سال بعد، او به بخش فروش این شرکت انتقال یافت. میشل روزبه‌روز  بیشتر از نردبان موفقیت صعود می‌کرد و در حال حاضر مدیرعامل (CEO) شرکت و موسس  MJM است.

۳.JK Rowling – Author

JK روولینگ – نویسنده

رولینگ خیلی زود پس از مرگ مادرش، برای یافتن  شغل مناسب به پرتغال رفت. گرچه این ایده با یک ازدواج ناموفق برای خودش و خانواده‌اش به شکست انجامید. او آن‌قدر درگير کارهای روزانه خود شده بود که برای مدت طولانی بیکار بود.
علی‌رغم جواب رد بسیاری از ناشران او هرگز از نوشتن دست برنداشت تا اینکه در حال حاضر او نویسنده یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های هری پاتر است.

۴. Hilary Devey – Founder and CEO Pall-EX

 هیلاری دوری بنیانگذار و مدیر عامل شرکت   Pall-EX

خانواده دوری پس از اعلام ورشکستگی پدرش  همه اموال خود را از دست دادند. دوری تصمیم گرفت که آینده مالی خود را بسازد.  او زندگی اجتماعی و حتی مدرسه را ترک کرد و  وارد بازار  فروش شد. ایده این کار برای هیلاری متقاعدکننده نبود. او ازدواج زودهنگامی داشت. پس از دوشکست  در ازدواج، او تصمیم به تأسیس شرکتی بر مبنای سلیقه خودش گرفت. این شرکت توزیع بار بانام   Pall-EX شناخته می‌شود.

۵. Ursula Burns – Chairman and CEO, Xerox

 اورسلا برنز – رئیس و مدیرعامل،  شرکت زیراکس

برنز در منطقه پایین‌شهر منهتن توسط مادرش بزرگ شد. او برای فرستادن فرزندانش به مدرسه روزی دوشیفت کار می‌کرد. برنز خیلی سخت کارکرد و در دانشگاه نیویورک ( NYU)  پذیرش گرفت. او پس از فارغ‌التحصیلی، به‌عنوان کارآموز تابستانی به شرکت  Xerox  رفت.
او با عزم و اراده قوی و تمایل به تغییر وضعیت خانواده‌اش به‌سختی کارکرد. تا حدی که درنهایت به  سمت مدیر اجرایی (CEO) شرکت  Xeroxas ارتقا پیدا کرد.

۶. Oprah Winfrey – Celebrity (The Oprah Winfrey Show)

اپرا وینفری – مشهور (نمایش اپرا وینفری)

وینفری خیلی زود  پس از جدایی والدینش، شروع به زندگی با پدربزرگ و مادربزرگش کرد. برای مدت‌زمان طولانی، لباس او از گونی‌های سیب‌زمینی بود و غذاهای باقیمانده دیگران را می‌خورد. وینفری به‌شدت از این رفتار ناراحت بود. بااین‌حال او سخت کارکرد و تحصیلاتش را به اتمام رساند.
در سن ۱۹ سالگی، او به یک منتقد خبری تبدیل شد. مهارت‌های انتقادی او خیلی سریع موردتوجه قرار گرفت. تا حدی که تا حد مجری برنامه تلویزیونی ویژه افراد مشهور ارتقاء پیدا کرد. نام برنامه او (شوی اپرا وینفری)است.
این زنان خاص به جهان ثابت می‌کنند که با عزم و اراده قوی، شجاعت و  ایمان به موفقیت، غیرممکن وجود ندارد.

مترجم: دکتر سیما تقی زاده دباغ

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *