« معرفی دوره آموزشی «تکنیک‌های فروش و بازاریابی» موسسه توسعه سرمایه انسانی آینده برتر »

30 فروردين 1396

به مرور با برگزاری کارگاه های مختلف مهارت آموزی در دو سال گذشته به این نتیجه رسیدیم که در راستای ارتقا کیفیت مهارت آموزان به سمتی حرکت کنیم که آن ها انگیزه لازم را برای به کارگیری آموزش هایی که دیده اند داشته باشند. 

اگر در جریان فعالیت های موسسه «آینده برتر» باشید، حتما در رابطه با دوره های مهارت آموزی موسسه شنیده اید. دوره های آموزشی مثل قالی بافی، خیاطی و چرم دوزی که در راستای افزایش مهارت زنان سرپرست خانوار برگزار می شود و در پست قبل به آن اشاره شد. در حین برگزاری این کلاس ها در بخش معاونت آموزش موسسه تصمیم به برگزاری دوره انگیزشی فروش و بازاریابی با هدف ارتقا مهارت های متقاضیان گرفته شد. البته دوره اول این کلاس سال ۹۵ با موفقیت برگزار شده بود و دوره تکمیلی آن از فروردین ماه امسال برای مهارت آموزانی که سال گذشته در این کلاس شرکت کرده بودند توسط خانم مرجان بلاژ، کارشناس فروش و مشاور تبلیغات در حال برگزاری است. او که مدرس بازاریابی شبکه ای است تا به حال سمینارهای مختلفی را برگزار کرده است. بلاژ سخنران اصلی سمینار «بانوان، حماسه سازان اقتصاد ایران» بوده و دوره های تخصصی مختلفی را در همین زمینه گذرانده است. او که این دوره آموزشی را به دو بخش تقسیم کرده، معتقد است به غیر از بحث فروش، مهارت آموزان در این دوره به خودشناسی می پردازند و با مباحث انگیزشی آشنا می شوند. چرا که این افراد باید به لحاظ روحی آمادگی لازم را برای کار داشته باشند. در همین رابطه با «مرجان بلاژ» گفت و گویی داشتیم که در ادامه می خوانید.

 

هدف از برگزاری کلاس «تکنیک های فروش و بازاریابی» چیست؟

به مرور با برگزاری کارگاه های مختلف مهارت آموزی در دو سال گذشته به این نتیجه رسیدیم که در راستای ارتقا کیفیت مهارت آموزان به سمتی حرکت کنیم که آن ها انگیزه لازم را برای به کارگیری آموزش هایی که دیده اند داشته باشند. به همین خاطر این ایده اجرایی و کلاس «تکنیک های فروش و بازاریابی» تعریف شد. شرکت کنندگان این دوره ۲۰ نفر هستند. بخش های مختلف این دوره شامل هدف، تعهد، خودشناسی و فروش است.

در مورد جزئیات این کلاس بگویید.

دوره «تکنیک های فروش و بازاریابی» موسسه توسعه سرمایه انسانی آینده برتر با هدف ارتقا سطح زندگی مهارت آموزان در ۱۰ جلسه تعریف شد. ۵ جلسه اول این دوره آموزشی مربوط به مهارت های درونی افراد است. سپس در جلسه ششم آموزش، کارگاهی برگزار می شود تا مهارت آموزان آنچه را که در این جلسه ها آموختند را با هم دوره ها و مربی به اشتراک بگذارند. شرح این کارگاه بدین صورت است که مذاکره های دو نفره بین مهارت آموزان و مربی در قالب یک پروژه یک روزه انجام می شود. لازم به ذکر است اولین جلسه این دوره آموزشی ۱۷ فرودین برگزار شد. در ۵ جلسه دوم دوه آموزشی «تکنیک های فروش و بازاریابی»، در رابطه با مهارت های ارتباط گیری تا فروش به داوطلبان آموزش داده می شود.

چرا قبل از مباحث فروش به آموزش مهارت های درونی پرداخته می شود؟

فروش کاری نیست که همه افراد آن را دوست داشته باشند یا با آن ارتباط برقرار کنند. بنابراین وارد بحث آموزش در حوزه فروش شدن به پیش زمینه های دیگری مثل مهارت ارتباطی نیاز دارد. مهارتی که به ارتباط گیری صحیح این افراد در جامعه کمک می کند. مهارت آموز دوره خیاطی، چرم یا قالی بافی می تواند با کسب این مهارت راحت تر تولیداتش را به فرد یا تولید کننده برای فروش ارائه کند. حتی اگر خودش به طور مستقیم در حوزه فروش فعالیت خاصی نداشته باشند....

مباحث ارتقا مهارت های درونی هم راستا با بحث فروش به مهارت آموز آموزش داده می شود؟

جلساتی که بعد از بخش مهارت های درونی برگزار می شود در رابطه با نحوه برقراری ارتباط، سبک فروش و بازاریابی است. با توجه به رنج سنی و آسیب پذیر بودن افراد، بهتر بود در وهله اول برای شرکت کنندگان مهارت های انگیزشی ایجاد شود و بعد بحث فروش مطرح شود. بنابراین این دوره در دو مرحله انگیزشی و مهارت های درونی (۵جلسه اول) و فروش (۵جلسه دوم) تعریف شد.


هدف از برگزاری این کلاس در کنار دوره های مهارت آموزی موسسه آینده برتر این بود که بسیاری از هنرجویان با وجود داشتن مهارت های لازم برای کسب درآمد، انگیزه لازم برای به کارگیری این مهارت ها را ندارند. انگیزه هایی مثل مهارت ارتباط گیری با مشتری و ارائه محصول به منظور فروش... به همین خاطر در کنار بحث مهارت آموزی، آگاهی نسبت به ویژگی های درونی و ارتقاء آن بسیار مهم است.


 

مهارت آموزانی که انگیزه کافی برای بکارگیری آموزش هایی که گذرانده اند را ندارند با شرکت در این دوره مهارت و انگیزه لازم برای فروش محصولات را کسب می کنند. حتی این افراد می توانند جهت فروش محصولات خود با تولیدکننده ها وارد مذاکره شوند. این دوره آموزشی مکملی است برای مهارت آموزان تا بتوانند ضمن خودشناسی، در موقعیت های ایجاد شده برای فروش بهتر عمل کنند.

 

نظر خود را بنویسید

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

ارتباط با ما

  • ایران ، تهران ، میرداماد، میدان مادر، خیابان سنجابی، کوچه هشتم، پلاک 2 ، زنگ 6 
  • 021-22268545
  • 021-22268545
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

فرم تماس با ما

  Mail is not sent.   Your email has been sent.
Top