داستان‌های موفقیت ۱۲ زن کارآفرین

12 مهر 1396

تا به امروز، از زنان در هند انتظار می رود که در خانواده ای با محدودیت های بسیار زندگی کنند و آنها برای مقابله با این محدودیت ها کوششهای بسیاری را انجام داده اند.

تلاش برای از بین بردن تبعیض های اجتماعی، تبعیض های فرهنگی، تبعیض جنسیتی بعنوان جنس فرودست و فرد مسئول تمام وقت برای مراقبت ازخانه و خانواده، زنان هندوستان را به کارافرینانی برجسته و مسئولیت پذیر تبدیل نموده است.

مترجم: دکتر سیما تقی زاده دباغ


در حال حاضر این زنان خلاق و مبتکر، با همت و توانایی خود توانسته اند نقش بسزایی در امر فروش، آموزش و پرورش، فناوری و کارهای اجتماعی بازی کنند.در این قسمت ما با الهام از سخت کوشی آنها و عزم و اراده شان، در herSaga، چند داستان الهام بخش از کارآفرینان موفق هند را به شما ارائه می کنیم:

 

۱-Shradha Sharma؛ شرادا شارما

بنیانگذار و سردبیر، "داستان شما   YourStory، شاردها شارما در داستانهای خودش زندگی می کند.   YourStory بزرگترین پلت فرم رسانه ای برای کارآفرینان هند است و نقش مهمی در ارتقاء نظام کارآفرینی در هند را ایفا کرده است. شاردها در پاتنا متولد شد و در رشته تاریخ کالج سنت استفان تحصیل کرد و MBA خود را از MICA  گرفت. به تازگی، او در لیست جهانی  ۵۰۰ نفر تاثیر گذار  LinkedIn قرار گرفته است.

"وقتیکه شما به این درک برسید که باید در هر اینچ خودتان تحولی بوجود آورید، به مقاومت و استحکام و راه حلها دست خواهید یافت - ." Shradha Sharma

 

۲- Kiran Mazumdar Shaw- کی ران مازومدار شاو

کی ران یکی از کارآفرینان برجسته هندی، رئیس و مدیرعامل Biocon Limited و رئیس IIM-Bengalore است. در فوربس (Forbes) از او بعنوان قویترین زن ۹۲ ساله جهان یاد می شود. در لیست تجار فاینانشیال تایمز بعنوان یکی از ۵۰ زن برتر معرفی شده است. مدال طلای Othmer، را نیز برای همکاری درخشان اش در پیشرفت علم و شیمی دریافت نمود.

 

۳-  Anu Sridharan- آنو سیریداران

موسس و مدیر عامل شرکت NextDrop، که یک شرکت اجتماعی در مواجهه و حل مشکل تامین آب در منطقه Urban است. NextDrop  در سال ۲۰۱۱  راه اندازی شد و وظیفه آبرسانی زمانبندی شده و تامین آب ساکنان محلی و مدیریت بهتر ذخیره آب را برعهده داشت . آنو هم در لیست ۳۰ نفره اجتماعی زیر ۳۰ ؛ Forbes قرار گرفته است.

 

 ۴. سواتی برهواوا

سواتی، متولد و بزرگ شده شهرآمبلا، یکی از شهرهای کوچک نزدیک پایتخت هند است، یکی از بنیانگذاران Cashkaro است، که بزرگترین و سریعترین سایت در حال رشد و توسعه در پول نقد و کوپن کشور است. سواتي، فارغ التحصیل دانشکده اقتصاد و ریاضیات لندن است. او به مدت ۵ سال به عنوان یکی از سرمايه گذاران بانک Goldman Sachs بود. اما رویاپردازی و بلند پروازی او به حدی رسید که کارش را از دست داد و مسیر  زندگی اش را تا حد تبدیل شدن به یکی از موفق ترین زنان هند بدست آورد.

 

۵- Ajaita Shah- آجیتا شاه

آجیتا شاه خدماتی با کیفیت و مقرون به صرفه را برای مشتریان در هندوستان تدارک دید. از طریق ابتکار او محصولات بهداشتی و که از طریق یک شرکت تهیه و توزیع و فروخته "بازارهای مرزی" می شد؛ برای خانوارهای کم درآمد به عرضه گذاشته می شد.به نظر آجیتا رعایت بهداشت عمومی به نفع هر کسی است. او  فارغ التحصیل B.A  بین المللی  از دانشگاه تافتز ؛ Tufts ؛ است. تا کنون جایزه های بسیاری را از آن خود نموده است؛ که یکی از مهمترین آنها مربوط به دادن وام و قرض دادن به سرمایه گذارهای کوچک است.

 

 ۶- Upasana Makati-  اوپاسانا مکیتی

من آدم خوشحالی نبودم و تصمیم داشتم که فکری به حال سرمایه ام بکنم. یکروز که حالم دگرگون شده بود، چندتا از مجلات در دسترس قابل خواندن را مرور کردم. به راحتی می شد ۵۰ تا از آنها برشمرد، اما وقتی به فکر انسانهایی افتادم که دارای نقص جسمی هستند؛ قادر به انتخاب نام حتی یک مورد هم نبودم.

او دانش آموخته BMM از کالج؛Jai Hind”، بمبئی، است. اوپاسنا قبل از درک رویای واقعی خود برای ایجاد تغییر در زندگی افراد مبتلا به نقص بینایی؛ بعنوانPR کار می کرد. علاوه بر اینها؛ او فارغ التحصیل رشته ارتباطات از دانشگاه اوتاوا کانادا هم است. او بنیانگذار، سردبیر و ناشر White Print (2013)، اولین مجله هندی است که در مورد راه وروش و شیوه زندگی؛ به خط بریل انگلیسی برای افرادی که نقص بینایی دارند منتشر شده بود.

 

۷- Meena Bindra - مینا بیاندرا

وقتی از ته دل تمایل به انجام کاری دارید؛ تردید نکنید. هر زنی قابلیت و توانایی انجام آن را دارد

وقتی مینا باندرا ۵۰ سالش بود همه چیز را در حد سرگرمی انجام می داد. دیری نگذشت که سرمایه گذاری کوچک درطراحی لباس، به Biba، یکی از بزرگترین برندهای تولیدی در هند تبدیل شد. با اطمینان می توان گفت که کسب درامد مینا از یک سرمایه کل ۸۰۰۰ روپیه ای در ابتدای کار و رسیدن به بیبا؛ مدیون سخت کوشی و تلاش خود او بوده است.

 

۸- Richa Kar - ریچا کار

 یک زن کارآفرین بودن، نعمتی در پوشش است.» اگر شما در مورد کاری که مشغول به انجام آن هستید؛ قوی، متمرکز و صبور باشید؛ همه چیز در جای خود قرار می گیرد.

ریچا کا: مدرک مهندسی خود را از BITS Pilani گرفته است و مدرک فوق لیسانس را از موسسه مدیریت و برنامه ریزی Narsee Monjee دریافت نمود. او از قبل تجربه کار با چند خرده فروش جهانی را داشت. آخرین موفقیت او Zivame (2011) بود که در بخش آنلاین خرید لباس زیر زنانه کم از ایجاد یک حرکت انقلابی نبود. زنان هم از Zivame رضایت خوبی داشتند. Zivame زندگی حداقل ۵ زن را متحول ساخت.

 

۹- Pranshu Bhandari - پرانسو بانداری

بانداری؛ فارغ التحصیل NMIMS، بمبئی، یک پورتال همکار فرهنگی است که درس های صوتی تصویری را به زبان های مختلف ارائه می کند. کاربران می توانند از خدمات این پرتال و بدون هیچ سختی در منزل استفاده کنند. پورتال دارای کاربران بین المللی است و امکانات شخصی را بطور واقعی ارائه مینماید.

 

۱۰- Suchi Mukherjee-ساچی مخرجی

ساچی بنیانگذار و مدیر عامل شرکت LimeRoad است که پلت فرمی مختص تجارت الکترونیک بانوان است و با یک ٰ نرخ رشد بالا دارای بیش از ۶۰۰ فروشنده می باشد. چشم انداز او رسیدن به هر زن تنها در کشور و تبدیل او به یک کاربر LimeRoad است

 

۱۱- Aditi Gupta - آدیتی گوپتا

بنیانگذار Menstrupedia که پورتالی آنلاین برای آموزش به زنان درباره سلامت و بهداشت دوران قاعدگی است؛ می باشد. او انعکاس کارش را در پاسخ بینظیری که از مردم گرفت؛ مشاهده نمود. Menstrupedia یک دستورالعمل راهنما برای اغلب؛ ورود ممنوع؛ های جامعه که به یک تابو تبدیل شده است بود.

او یک مهندس الکترونیک و ابزار دقیق است که دوره بعد از فارغ التحصیلی (پست) خود را در رشته؛ طراحی مدیا جدید؛ از دانشکده ملی طراحی به پایان رساند.
 

۱۲- Aditi Avasthi -آدیتی اوواستی

آدیتی موسس و مدیر عامل شرکت Embibe.com است. وب سایت او به عنوان یک دستاورد شخصی، پلت فرمی جهت راهنمایی و هدایت دانش آموزان برای JEE اصلی، پیشرفته، BITSAT و AIPMT می باشد. کار او بر روی عوامل حیاتی موثر بر نتیجه نحوه عملکرد آنها در امتحانات؛ از قبیل سرعت، دقت، مدیریت زمان و سایر عوامل روانی مانند اعتماد به نفس و استقامت متمرکز شده است.

نظر خود را بنویسید

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

پایگاه دانش

از بخش پایگاه دانش اطلاعات خود را به روز نمائید و به آگاهی علمی خود بیفزائید.

Top